See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grönyteskötsel
Beskrivning: Syftet med upphandlingen: skötsel av grönytor i huvudsak på skolor och förskolor i Kungsbacka kommun. Gräsklippningen ska utföras under specifika perioder.
Intern identifierare: 2024-00425
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandling av skötsel av grönområden samt viss slåtterklippning och slaghack i huvudsak på skolor och förskolor eller annan aktivitet i Kungsbacka kommun, därtill kan avrop ske på andra grönområden i kommunen. Ytorna som ska skötas innefattar gräsytor, ängsmark samt naturmark och benämns fortsättningsvis grönområde i dokumentet.
Intern identifierare: 1595672
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område centrum
Intern identifierare: 1645400
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område Norr
Intern identifierare: 1645401
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område Söder
Intern identifierare: 1645410