See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedelsgrossist
Beskrivning: Upphandling av livsmedelsgrossist. Ramavtal till respektive kommun: Lund, Eslöv, Kävlinge, Lomma och Svalöv.
Intern identifierare: KS 2024/0503
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: European Single Procurement Document
Beskrivning: Ramavtal med leverans av varor från livsmedelsgrossist
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för successiva avrop av livsmedel till Lunds kommun, Eslövs kommun, Kävlinge kommun, Svalövs kommun, Svalövs kommunservice AB, Lomma kommun
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter