Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtservice och köp/hyra av gröna växter
Referensnummer: LiU-2021-04034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
LiU upphandlar ett ramavtal för växtservice gällande befintliga växter samt hyra och köp av gröna växter för dekoration av olika utrymmen och lokaler på LiU:s campus i Linköping - Campus Valla och Campus US samt för Campus Norrköping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde Linköping
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
LiU önskar teckna ett ramavtal avseende växtservice samt köp/hyra av gröna växter inomhus. De lokaler och utrymmen som omfattas är på Campus Valla och Campus US i Linköping.
Del nr: Anbudsområde Norrköping
LiU önskar teckna ett ramavtal avseende växtservice samt köp/hyra av gröna växter inomhus. De lokaler och utrymmen som omfattas är Campus Norrköping.