Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende revisionstjänster
Referensnummer: UPVH/2022:1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att utföra lagstadgad revision. I tjänsten lagstadgad revision ingår revision samt även sådan rådgivning som utgör en naturlig och integrerad del i revisionen och som är av mindre omfattning. samt samverkan med lekmannarevisorer i bolagen och deras sakkunniga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen