756492-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörmokeriarbeten – Ramavtal för entreprenader- VS-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för entreprenader- VS-arbeten
BeskrivningRamavtalet kommer att omfatta Värme och sanitets-arbeten så som stambyte, installation av värmesystem, köldbärarsystem, vatten- och avloppssystem etc. vid om- och nybyggnationer samt planerat underhåll.
Intern identifierareFSK 2023/483
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för entreprenader- VS-arbeten