756660-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägmarkeringsarbeten – Nyanläggning och underhåll vägmarkering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNyanläggning och underhåll vägmarkering
BeskrivningRamavtal som omfattar nyanläggning och underhåll av väg markeringar på kommunal mark inom Botkyrka kommun. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierareKS/2023:00143
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 34922100 Vägmarkeringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNyanläggning och underhåll vägmarkering