Upphandlingen omfattar webbutveckling på Sitevisions plattform som teknisk miljö. Anbudsgivare skall kunna erbjuda kompetent personal för att inom Sitevision utveckla till exempel sidmallar, webbfunktioner, integrationer och gränssnitt. Vidare skall anbudsgivare vara certifierad partner till SiteVision och ha tidigare erfarenhet av att utveckla webbplatser för större organisationer eller företag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72420000 Internetutvecklingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen