756697-2024 - Resultat
Sverige – Kommunikationsnät – Kommunikation och IoT-enheter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikation och IoT-enheter
BeskrivningUpphandlingen innehåller fyra olika kategorier 1. Hårdvara (exempelvis sensorer och gateways) 2. Kommunikation (exempelvis NB-IoT, LoraWan, LTE+) 3. Plattform 4. Mjukvara (exempelvis app)
Intern identifierare24/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32412000 Kommunikationsnät
Ytterligare klassificering (cpv): 32510000 Trådlös telekommunikationsutrustning, 48100000 Programvara för särskild industri, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48211000 Programvara för plattformskompatibilitet, 48800000 Informationssystem och servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelContainer (1)