See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesförare Lastbil 2024
Beskrivning: Arbetsmarknadsutbildning till Yrkesförare lastbil, målet är inte enkomt att deltagarna ska få körkort utan även utbildas till yrkeschaufförer.
Intern identifierare: Af-2023/0083 7427
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Arbetsmarknadsutbildning till Yrkesförare lastbil, målet är inte enkom att deltagarna ska få körkort utan även utbildas till yrkeschaufför.
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80530000 Yrkesutbildning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leveransområde Östersund
Beskrivning: Arbetsmarknadsutbildning till Yrkesförare lastbil, målet är inte enkom att deltagarna ska få körkort utan utbildas till yrkesförare.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Leveransområde Gävle
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Leveransområde Hudiksvall
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Leveransområde Uppsala
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Leveransområde Eskilstuna
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Leveransområde Nyköping
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Leveransområde Stockholm
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Leveransområde Uddevalla/Trolhättan
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Leveransområde Skövde
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Leveransområde Göteborg
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Leveransområde Linköping
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Leveransområde Jönköping
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Leveransområde Oskarshamn
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Leveransområde Karlskrona
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Leveransområde Kristianstad