See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniskt stöd inom skydds och anläggningsteknik
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Fortifikationsverket med teknisk kompetens inom det skydds- och anläggningstekniska området för att stödja, säkerställa och utveckla myndighetens kompetens inom området. Verksamheten inom det skydds- och anläggningstekniska området inom Fortifikationsverket bedrivs i form av projekt som är internt finansierad inom myndigheten eller externt finansierade genom uppdrag från Försvarsmakten eller andra statliga myndigheter eller organisationer.
Intern identifierare: 3138/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1 - Konventionella vapen
Beskrivning: Avtal inom Konventionella vapen
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Malldokument ALOS - upphandlingsdokument 2-steg
Beskrivning: utkast ramavtal
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 2 - Elmiljöhot
Beskrivning: Elmiljöhot
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Malldokument ALOS - upphandlingsdokument 2-steg (1)
Beskrivning: PUB-avtal
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde 3 - CBRN
Beskrivning: CBRN
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde 4 - Tillträdesskydd
Beskrivning: tillträdesskydd
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde 5 Risk- och sårbarhetsanalyser
Beskrivning: risk och sårrbarhetsanalyser
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde 6 Perimeterskydd
Beskrivning: Perimeterskydd
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Avtalsområde 7A Anläggningsteknik, Arkitektur
Beskrivning: arkitektur
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Avtalsområde 7B Anläggningsteknik, Design
Beskrivning: Design
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Avtalsområde 7B Anläggningsteknik, Konstruktion
Beskrivning: konstruktion
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Avtalsområde 7C Anläggningsteknik, VVS/SÖ
Beskrivning: vvs sö
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Avtalsområde 7D Anläggningsteknik, El
Beskrivning: el
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Avtalsområde 7E Anläggningsteknik, Brandskydd
Beskrivning: Anläggningsteknik - brandskydd