See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling IT-Arbetsplats, Klienter och tjänster
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för IT-Arbetsplats, Klienter och tjänster. Avrop av klienter sker främst via 1 samlat större utbyte. Ramavtalet omfattar bl.a. klienter, bildskärmar, dockningsstationer, tillbehör och tjänster (såsom implementation, integration av asset-system, on/off-boarding, incidenthantering, montering, leverans, flytt, lagerhållning, lån av IT-Utrustning, På-platsen-support, skåpleverans, bemanning för lokal service samt utvecklingsarbete..
Intern identifierare: Af-2024/0103 9493
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för IT-Arbetsplats, Klienter och tjänster.
Intern identifierare: Af-2024/0103 9493-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Avsnitt "Krav på leverantören" för Upphandling av ramavtal för IT-Arbetsplats, Klienter och tjänster.
Intern identifierare: Af-2024/0103 9493-1