757251-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstunnor – Kärl för förpackningsutsortering hos flerbostadshus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kärl för förpackningsutsortering hos flerbostadshus
Beskrivning: Upphandlingen avser kärl till förpackningsutsortering hos flerbostadshus. Upphandlingen är ett ramavtal, där avrop av kärl sker löpande under avtalstiden. I ett första skede ska nedan antal kärl levereras i maj 2026: 6 200 st. 190L 1 100 st. 370L 3 100 st. 660L
Intern identifierare: 2024-00263
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
Ytterligare klassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39224340 Soptunnor, 44613400 Förvaringsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kärl