2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Styr & Regler
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande styr- och reglerarbeten. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Intern identifierare: N050U25-220
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande styr- och reglerarbeten och omfattar både fastighetsautomation och industriautomation. Exempel på områden inom industriautomation är vattenrening simhall och kylteknik ishall. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Intern identifierare: Servicearbeten och mindre entreprenader - Styr & Regler