Officiellt namn: Telge Inköp AB Postadress: Box 633 Ort: Södertälje Postnummer: SE-151 27 Land: Sverige Att: Bo Nyman E-post:bo.nyman@telge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Fabriksny 3 axlad 4 facks baklastad till Telge Återvinning AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södertälje.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Telge Återvinning har för hantering/insamling av hushållssopor ett 25 tal renhållningsfordon av olika slag i sin vagnpark. Fordon behöver kontinuerligt bytas ut varför vi i detta läge avser att upphandla en (1) st. Renhållningsbil, en fabriksny, 3 axlad, fyrfacks, baklastad.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.