75741-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Drift och support av växelplattform med tillhörande stödsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och support av växelplattform med tillhörande stödsystem
BeskrivningUpphandlingen avser drift och support av växelplattform med tillhörande stödsystem.
Intern identifierareRS240230
Typ av förfarandeKonkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72514000 Drift av dataanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000