See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning, slamsugning och slamtransporter för Ludvika och Smedjebackens kommuner
Beskrivning: Uppdraget omfattar både Ludvika och Smedjebackens kommun och består sammanfattningsvis i att tömma, suga och borttransportera och avlämning av: • slam och avloppsvatten från enskilda avloppsanläggningar • slam från fettavskiljare • slam från uppsamlingstankar kopplade till matavfallskvarnar • fosforfiltermaterial från fosforfällor • slamsugning och transport, kommunernas VA-anläggningar
Föregående meddelande: 012350-2023
Intern identifierare: WBAB 2023/199
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000