2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS bemanningstjänster sjuksköterskor, fysioterapeuter och arbetsterapeuter
Beskrivning: Uddevalla kommun inbjuder att ansöka för deltagande i ett Dynamiskt inköpssystem gällande bemanningstjänster för sjuksköterskor, fysioterapeuter och arbetsterapeuter.
Intern identifierare: SN/2023:55
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem. Steg 1, ansöker och kvalificeras leverantör. Steg 2, vid avrop utvärderas leveranörens anbud.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del