757510-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – Enstaka platser i bostad med särskild service enligt LSS för vuxna
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnstaka platser i bostad med särskild service enligt LSS för vuxna
BeskrivningKöp av enstaka platser i bostad med särskild service för vuxna enligt LSS. Avser de enskilda där behovet av gruppbostad inte kan tillgodoses inom Västerås kommun.
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:67483:Lot:1