75758-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ut- och tillbyggnadsarbeten – Sunnanåskolan om-, tillbyggnad,
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sunnanåskolan om-, tillbyggnad,
Beskrivning: Sunnanåskolan om-, tillbyggnad, Partnering och samverkansentreprenad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82096:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten