757628-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undersökningar – Undersökningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUndersökningstjänster
BeskrivningBotkyrka kommun önskar teckna kontrakt med en leverantör som kan utföra framförallt kvantitativa undersökningar men även kvalitativa undersökningar för kommunens behov.
Intern identifierareKS/2023:00543
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311000 Undersökningar
Ytterligare klassificering (cpv): 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUndersökningstjänster
Optioner
Beskrivning av alternativen2 x 1 år