757657-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälsovårdstjänster – Upphandling av Interimschefer till vården - omgång 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Interimschefer till vården - omgång 2
BeskrivningDenna upphandling annonserades först den 18 augusti 2023 men avbröts den 31 oktober på grund av bristande konkurrens. Upphandlingen annonseras nu på nytt med mindre justeringar av kraven. Upphandlingen avser ramavtal avseende interimschefer till Södersjukhusets vårdverksamheter. Interimschefen ska vid ordinarie personals frånvaro eller i väntan på nyrekrytering kunna gå in och tjänstgöra tillfälligt för kortare eller längre uppdrag. Mest vanligt förekommande bedöms vara uppdrag på heltid i 4–6 månader.
Intern identifierareSÖS 2022-1393
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000