2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support, underhåll och vidareutveckling av Lönesystem
Beskrivning: Sollentuna kommun har genom tidigare genomförd upphandling efter konkurrensutsättning i enlighet med gällande lagstiftning rätt att nyttja systemet PersonecP med tilläggsfunktioner. Nyttjandet i sig är ej begränsat i tiden. Support, underhåll och vidareutveckling måste ske löpande för att PersonecP ska fungera för det ändamål systemet är avsett. Sollentuna kommun måste därför ingå ett avtal rörande dessa åtgärder. I och med denna annons om förhandsinsyn meddelar kommunen sin avsikt att tilldela kontraktet till Visma Publitech AB.
Intern identifierare: KS-2024/01615
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Support, underhåll och vidareutveckling av Lönesystem