757702-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Däck till lätta och tunga fordon – Däck, däckservice och däckförvaring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck, däckservice och däckförvaring
BeskrivningSunne kommun har för avsikt att upphandla ramavtal för däck, däckservice och däckförvaring för personfordon, lätta lastbilar och efterfordon upp till 3500 kg samt däck, däckserivce för tyngre fordon från 3501 kg. Ramavtalet avser succesiva avrop utifrån beställarens behov av upphandlade varor och tjänster under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDäck, däckservice och däckförvaring för personfordon, lätta lastbilar och efterfordon upp till 3 500 kg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100978:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDäck, däckservice för tyngre fordon från 3 501 kg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100978:Lot:2