2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anestesi och IVA-förbrukning DEL 2
Beskrivning: Positioner som inte tilldelades eller upphandlades i del 1, t ex andningsblåsa, larynxmask, skavskydd till näsgrimma, näsgrimmor, syrgasmasker, trakealkanyler, trakeostomiset, peangskydd, operationsbord-textilier m fl.
Intern identifierare: RS230422
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141321 Anestesinålar, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33171000 Instrument för anestesi och återupplivning, 33171110 Anestesimask, 33172100 Anestesiutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000