2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende revisionsbesiktning av elanläggningar
Beskrivning: Ramavtal för konsultuppdrag för revisionsbesiktningar, statusbesiktningar och kontroller av elanläggningar inom beställarens fastighetsbestånd, i syfte att uppfylla gällande lagstiftning och försäkringskrav avseende skötsel och kontroll av elanläggningar.
Intern identifierare: FSK 2026/250
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsultuppdrag för revisionsbesiktningar, statusbesiktningar samt kontroller av elanläggningar inom beställarens fastighetsbestånd, i syfte att uppfylla gällande lagstiftning och försäkringskrav avseende skötsel och kontroll av elanläggningar.
Intern identifierare: Ramavtal avseende revisionsbesiktning av elanläggningar