2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Lösning till kraftvärmepanna
Beskrivning: Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB (ESEM) planerar en upphandling av lösning till kraftvärmepanna i syfte att optimera förbränning och verkningsgrad. ESEM önskar få viss information från möjliga leverantörer, så kallad Request för information (RFI). Detta är ett tillfälle för leverantörer att lämna information, delge möjligheter och komma med synpunkter.
Intern identifierare: UH 24-52 RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna
Ytterligare klassificering (cpv): 45251000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk, 71323000 Teknisk konstruktion av process- och produktionsindustrin