758111-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor – Beläggnings- och anläggningsarbeten Motala kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggnings- och anläggningsarbeten Motala kommun
Beskrivning: Ramavtal för beläggnings- och anläggningsarbeten Motala kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103526:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45000000 Anläggningsarbete, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar