Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal Renvatten till Akademiska Hus anläggningar
Referensnummer: 22/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser serviceavtal på fyra år med option på två år till våra befintliga anläggningar på Akademiska Hus fastighetsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45252123 Filteranläggningar, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen