2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och underhåll av portar och grindar
Beskrivning: Uppdraget avser service och avhjälpande underhåll av Beställarens portar med automatik och motordrift samt motoriserade grindar och dess tillhörande utrustning på/vid Beställarens fastigheter/anläggningar i Västerås, Surahammar, Hallstahammar och Skultuna. Uppdrag kan även förekomma vid Beställarens vattenkraftstationer. Uppskattat antal portar: 100 st Uppskattat antal grindar: 50 st
Intern identifierare: 2026/2
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 44212383 Slussportar, 44221200 Dörrar, 44221300 Grindar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000