758385-2023 - ResultatSverige-Ronneby: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av arbetsmaskiner och fordon inkl förare och utrustning
Referensnummer: 23/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av arbetsmaskiner och fordon inkl förare och utrustning för arbeten i egen regi. Upphandlingen omfattar Ronneby kommun och Ronneby Miljö & Teknik AB.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2024-03-29 .
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen