758499-2025 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – Ärendehanteringssystem för MTM:s Kontaktcenter m.fl.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem för MTM:s Kontaktcenter m.fl.
Beskrivning: Ärendehanteringssystemet är tänkt att användas för MTM:s kundtjänst Kontaktcenter, med möjlighet att utöka uppdraget för MTM:s övriga kundtjänster samt andra interna funktioner såsom HR, ekonomi och IT samt MTM:s nya tillsynsuppdrag kopplat till e-böckers tillgänglighet.
Intern identifierare: MTM-H 2025/
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000