2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sekretessavfallshantering
Beskrivning: Upphandlingen avser två ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalen omfattar omhändertagande och destruktion av Polismyndighetens avfall med särskilda krav på sekretess. Upphandlingen är uppdelad i två avtalsområden. Anbudsområde 1 innefattar destruktion som utförs på plats i Polismyndighetens lokaler. Anbudsområde 2 innefattar destruktion som utförs i leverantörens lokaler, där även en tjänst där leverantören monterar ur batterier ur elektroniken ingår.
Intern identifierare: A689.738/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 32582000 Databärare, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Anbudsområde 1 innefattar destruktion av sekretessavfall som utförs på plats i Polismyndighetens lokaler via en mobil destruktionsbil
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Anbudsområde 2 innefattar destruktion som utförs i leverantörens lokaler, där även en tjänst där leverantören monterar ur batterier ur elektroniken ingår
Intern identifierare: Anbudsområde 2