See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Juridiska tjänster 2026, SLL1661
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar juridiska tjänster. Upphandlingen är uppdelad i nedanstående 17 rättsområden som utgör självständiga anbudsområden: Område 1 UpphandlingsrättOmråde 2 Fastighets- och hyresrättOmråde 3 Miljörätt och hållbarhetsfrågorOmråde 4 EntreprenadrättOmråde 5 Allmän affärsjuridikOmråde 6 Kommunal- och förvaltningsrättOmråde 7 Informationssäkerhets- och säkerhetskyddsrättOmråde 8 IT-rättOmråde 9 Immaterialrätt och Life ScienceOmråde 10 Hälso- och sjukvårdsjuridikOmråde 11 ArbetsrättOmråde 12 SkatterättOmråde 13 Finansiell rättOmråde 14 Konkurrens- och EU-rättOmråde 15 FullserviceOmråde 16: Avgränsade uppdrag – Hälso- och sjukvårdstjänsterOmråde 17: Avgränsade uppdrag – IT och Life Science
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen omfattar juridiska tjänster som finns upptagna i bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119320:Lot:1