758640-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Containerhantering – Sysav Total
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sysav Total
Beskrivning: Upphandling omfattar hyra av containers, hyra av plastkärl samt tömning/transport av avfall från kund till Sysavs anläggning i Malmö (eller i vissa fall Ystad (Hedeskoga), Simrishamn (Måsalycke) eller Trelleborg).
Intern identifierare: 2025-064
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63111000 Containerhantering
Ytterligare klassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000