Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markentreprenadarbeten 2023, Habo kommun
Referensnummer: 21/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar markentreprenadarbeten inom Habo kommun.
Upphandlingen är uppdelad i följande två upphandlingsområden:
Del 1 - Akuta- och mindre markentreprenadarbeten
I denna del ingår beredskap för akuta VA-reparationer.
Del 2 - Planerade markentreprenadarbeten
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332000 VA- och dräneringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen