See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodgivargåvor
Beskrivning: Upphandlingen omfattar blodgivargåvor till Region Jönköpings läns Blodcentral. Blodgivargåvor kan vara t.ex. en ryggsäck, vattenflaska, handduk, mugg, skål eller mössa etc. och ska attrahera personer mellan 18-70 år, av båda könen. Majoriteten av de blodgivargåvor som köps in har ett pris på mellan 30-60 kr exkl. mervärdesskatt.
Intern identifierare: RJL 2024/1141
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2