75884-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal, internrevisionstjänster samt kvalitetssäkring av byggprojekt.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Fortifikationsverket inbjuder till att lämna anbud i denna samordnade ramavtalsupphandling gällande internrevisionstjänster samt kvalitetssäkring av byggprojekt inom Fortifikationsverket och Statens fastighetsverk. Ramavtalet är uppdelat på nedanstående avtalsområden: Avtalsområde 1, Allmänna internrevisionstjänster. Avtalsområde 2, IT-revisionstjänster. Avtalsområde 3, kvalitetssäkring av byggprojekt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.