758857-2023 - ResultatSverige-Mora: Persondatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-arbetsplats, produkter och tjänster
Referensnummer: UH-2022-413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsenheten Mora, Orsa. Älvdalen inbjuder Anbudsgivare att lämna anbud i upphandling gällande   IT-arbetsplats, produkter och tjänster.
Upphandlingen omfattar beställarens behov av en strategisk IT-partner som kan leverera produkter med tillhörande tjänster och tillbehör inom nedan områden.
Produkter och tjänster som omfattas av avtalet är:
IT-arbetsplats administration
Mobiltelefoni
AV och digitala mötesrum
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 38652000 Filmprojektorer, 72110000 Rådgivning för val av maskinvara, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsenheten Mora, Orsa. Älvdalen inbjuder Anbudsgivare att lämna anbud i upphandling gällande   IT-arbetsplats, produkter och tjänster.
AV och digitala mötesrum