75891-2017 - ResultatSverige-Kungsbacka: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 24: Undervisning och yrkesutbildning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av vuxenutbildning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80500000 Utbildningstjänster, 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.