758935-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sand & grusmaterial
Referensnummer: UH-2023-138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppfylla behovet av sand och grusmaterial för Sundsvall- & Timrå Kommun med tillhörande bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sand & grusmaterial - Sundsvall Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sand & grusmaterial - Sundsvall Syd
Del nr: 2
Sand & grusmaterial - Timrå
Del nr: 3
Sand & grusmaterial - Nordanstig
Del nr: 4
Sand - Midlanda Flygplats
Del nr: 5