758940-2025 - Resultat
Sverige – Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning – Manuella rullstolar 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelManuella rullstolar 2025
BeskrivningUpphandlingen avser manuella rullstolar med tillhörande förbrukning, tillbehör och reservdelar till hjälpmedelsverksamheten. Hjälpmedelsverksamheten har i avtal med länets kommuner i uppdrag att lagerhålla och distribuera hjälpmedel till brukare i eget boende.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101825:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33193120 Rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193100 Invalidfordon och rullstolar