2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transaktionskonsult, fastigheter
Beskrivning: AB SigtunaHem är positivt inställda till ombildning av hyresrätter till bostadsrätter. Med anledning av detta bedömer bolaget att det kommer att finnas ett behov av att genomföra fastighetstransaktioner. Dessa transaktioner kommer i huvudsak att omfatt ombildningar. För att säkerställa en professionell hantering av dessa processer avser bolaget att upphandla en transaktionskonsult som kan bistå i arbetet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119786:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123000 Försäljning av fastigheter