75901-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Borgholm: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning med Parkeringsautomater
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragets omfattning avser beställarens årligen återkommande behov av parkeringsövervakning, betalningslösning för parkeringsavgift och kontroll av efterlevnad av regler och riktlinjer i gatumiljön.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30144400 Automatisk avgiftsbetalning, 34926000 Parkeringsledningssystem, 34996300 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för parkeringsanläggningar, 38730000 Parkeringsmätare, 51214000 Installation av parkeringsmätare, 79714000 Övervakningstjänster, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen