75910-2020 - ÄndringSverige-Avesta: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster - Tekniska konsulter bygg, projekterings- och projektledning Gamla Byn AB, Avesta Industristad AB
Referensnummer: 2019-000022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulten skall handlägga, projektera och redovisa handlingar med hjälp av relevanta program, inom kalkyl, office och CAD inom respektive fackområde. Konsulten skall ansvara för upprättande av normenliga ritningar, tekniska beskrivningar, kalkyler och beräkningar.