2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för hantverkstjänster, styr och reglersystem
Beskrivning: Ramavtal för hantverkstjänster, styr och reglersystem avser uppdrag av underhålls- och reparationsarbeten samt samordning av mindre avgränsande projekt inom Lerums kommuns befintliga överordnade styrsystem. Detaljerad omfattning för uppdrag framgår av respektive avrop. Exempel på uppdrag: • Underhåll, reparation och/eller byte av produkter anslutna till Kommunens överordnade styrsystem t.ex. ställdon, pumpar, skåpsutrustustning för styrsystem. • Samordning kring underhåll av överordnat styrsystem.
Intern identifierare: SBN25.488
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000