2. Förfarande
Förfarande
Titel: Integrerat brounderhåll för Västmanland län år 2026-2028
Beskrivning: Upphandling gällande Integrerat brounderhåll för Västmanland län. Totalentreprenad med kontraktstid 3 år. Mindre underhålls- och oförutsedda åtgärder. Frågor gällande upphandlingen kommer inte att besvaras mellan 19 december tom 7 januari pga. av Jul- och Nyårs ledighet.
Intern identifierare: KOM-414597
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Integrerat brounderhåll i Västmanland län. Totalentreprenad med kontraktstid 3 år. Mindre underhålls- och oförutsedda åtgärder.
Intern identifierare: Integrerat brounderhåll för Västmanland län år 2026-2028