2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av entreprenadmaskiner med förare
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ett Ramavtal som tillgodoser Beställares behov av inhyrning av entreprenadmaskiner med förare. Upphandlingen omfattar både dieseldrivna och eldrivna entreprenadmaskiner och i upphandlingen efterfrågas ett Bassortiment av entreprenadmaskiner med förare för följande maskintyper; bandburna grävmaskiner, hjulburna grävmaskiner och hjullastare. Bassortimentet omfattar även tillhörande utrustning och transport av entreprenadmaskinen.
Intern identifierare: N050U25-23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ett Ramavtal som tillgodoser Beställares behov av inhyrning av entreprenadmaskiner med förare. Upphandlingen omfattar både dieseldrivna och eldrivna entreprenadmaskiner och i upphandlingen efterfrågas ett Bassortiment av entreprenadmaskiner med förare för följande maskintyper: Bandburna grävmaskiner Hjulburna grävmaskiner Hjullastare Utöver ovan omfattar även Bassortimentet tillhörande utrustning och transport av entreprenadmaskinen.
Intern identifierare: Hyra av entreprenadmaskiner med förare