75949-2018 - ResultatSverige-Arleplog: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biobränsle (flis) till Arjeplogs kommuns fjärrvärmepanna
Referensnummer: 17/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar biobränsle (flis) för successiva leveranser efter beställning. Fjärrvärmeanläggningen är belägen i Arjeplog på Industrivägen 5 samt att under sommarmånaderna jun-aug kan ev. gamla panncentralen på Laisvallvägen 10 användas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09110000 Fasta bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen