2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandrobot
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av en (1) fabriksny brandrobot inklusive mjukvara samt tillbehör, utbildning, service, support och reservdelar till Räddningstjänsten Storgöteborg. Upphandlingen avser ett enstaka köp med tillhörande serviceavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100380:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35111400 Brandräddningsutrustning, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tillbehör samt tillvalsfunktioner