Upphandlingen avser tjänstekontrakt i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Benämns vidare som Avtal.
Upphandlingen avser köp av en Tjänst som innefattar en helhetslösning avseende implementation och underhåll och support av en helhetslösning för ärendehanteringssystem inklusive hantering av ersättning vid försening (EVF).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48810000 Informationssystem, 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224100 Planering av systemimplementation, 72263000 Programimplementation, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning